Kontrola dostępu

Kontrola dostępu – są to właściwie opracowane procedury organizacyjne, bazujące na zainstalowanym sprzęcie i oprogramowaniu, umożliwiające identyfikację upoważnionych do wejścia osób.

Dzięki temu, można precyzyjnie limitować ruch osobowy w danym przejściu. Aby dostać się do pomieszczenia kontrolowanego w ten sposób, należy posiadać indywidualny identyfikator, wyposażony w unikatowy kod, otrzymany od producenta. Może on przybrać postać breloka bądź karty, z zamieszczonymi na jej powierzchni danymi osobowymi oraz fotografią.

ZASTOSOWANIE

Kontrolę dostępu stosują głównie duże przedsiębiorstwa, zlokalizowane w wielkich biurowcach. Może ona także limitować wstęp do poszczególnych pomieszczeń, np. do magazynu lub serwerowni.

W celu instalacji tego rodzaju systemu, stosuje się specjalistyczne produkty, takich marek jak NEDAP, LENEL i S2 SECURITY CORPORATION. Są one nie tylko bardzo solidne i niemal niezawodne, ale również estetycznie się prezentują i dają możliwość modyfikacji.

Klienci indywidualni zwykle zaopatrują się w systemy ACT i ROGER. Wykonywane są one właśnie z myślą o osobach prywatnych, a także o małych przedsiębiorstwach. Dzięki sprawnej komunikacji, praca firmy jest łatwiejsza, co stwarza wiele nowych możliwości.

Jedną ze specjalności naszej firmy jest właśnie kontrola dostępu. Obszar działania to terytorium całego kraju. Nasza oferta obejmuje profesjonalne rozwiązania o zróżnicowanym poziomie funkcjonalności oraz zaawansowania, poczynając od zamków szyfrowych, przez zbliżeniowe czytniki kart, aż po złożoną sieć zabezpieczeń. Ten ostatni, rozbudowany system pozwala efektywniej zarządzać czasem pracy oraz precyzyjnie rozliczać z niego zatrudnione osoby, a co za tym idzie, redukować koszty i zwiększać zyski czerpane z prowadzonej działalności. Montowane przez nas urządzenia to gwarancja wysokiej niezawodności i efektywności. Zapewniamy bezproblemową instalację, uprzejmą obsługę, właściwy stosunek jakości do ceny i eleganckie wzornictwo.

JAK ONA DZIAŁA

System kontroli dostępu pozwala zapobiec wtargnięciu osób nieupoważnionych, jako że umożliwia zidentyfikowanie pracowników, którzy wchodzą na chroniony teren, przebywają tam lub z niego wychodzą. W ten sposób, można zarządzać personelem i kontrolować jego działania, dzięki możliwości przyznania uprawnień dostępu do określonej strefy w danym budynku.

Oprogramowanie systemu umożliwia także gromadzenie informacji o pracowniku przy pomocy czytnika i breloka, specjalnej karty, ustalonego kodu bądź nawet odczytu biometrycznego. Można w ten sposób sprawdzić moment otwarcia przejścia, a nawet, w przypadku bardziej zaawansowanej wersji, precyzyjnie rejestrować czas pracy i automatycznie dokonywać rozliczenia.

FUNKCJONALNOŚĆ

Nasze urządzenia są całkowicie skalowalne i bazują na infrastrukturze IP. Nie występują w nich ograniczenia odnośnie liczby użytkowników bądź zaczytań w tym samym momencie. Dzięki oparciu o bazę SQL, oferowana przez nas sieć zabezpieczeń może efektywnie wspierać systemy RCP. Jest bowiem kompatybilna z niemal każdym typem kamery i systemu alarmowego.

Oferujemy szybki i sprawny montaż systemu kontroli dostępu w całej Polsce. Gwarantujemy profesjonalną obsługę i korzystne warunki umowy. Wybierając nas, z pewnością nie pożałują Państwo tej decyzji!