Profesjonalne systemy alarmowe

Nowoczesnymi systemami alarmowymi nazywamy zintegrowane urządzania, które mają za zadanie informować nas o tym co dzieje się w naszym mieszkaniu, domu lub firmie. Należy odpowiednio dobrać każdy system alarmowy, który zapewni czytelną i intuicyjną obsługę, nie tracąc przy tym nic ze swej funkcjonalności. W zależności od tego, czy chcemy kontrolować dużą halę produkcyjną, nieogrzewany magazyn czy pomieszczenie biurowe, inne czujniki powinny zostać zastosowane.

Profesjonalne systemy alarmowe składają się z zestawu urządzeń, które mają reagować na zagrożenia takie jak pożar, włamania czy innego rodzaju niebezpieczeństwa.

System alarmu włamania zwykle opiera się na pasywnych czujnikach podczerwieni, które wykrywają ruch (PIR) oraz czujnikach magnetycznych (kontaktronach), które przymocowuje się do okien, bram garażowych oraz drzwi. Reakcja czujnika uruchamia system alarmowy oraz w przypadku, gdy został on wcześniej podłączony do stacji monitorowania, wzywa grupę interwencyjną. System najczęściej można uzbroić i rozbroić poprzez wprowadzenie na klawiaturze kodu określonego wcześniej przez danego użytkownika.

Nie jest trudno opanować obsługę systemów alarmowych, a warto je wdrożyć, aby skuteczniej zabezpieczyć ważny obiekt. Dodatkowo wyposażone są one w system antynapadowy, przybierający postać ukrytego przycisku alarmowego lub pilota.

Alarmy przeciwpożarowe tworzą szczególnie ważną grupę pośród systemów alarmowych. Zwykle opierają się na zastosowaniu optycznych czujników dymu, czujników temperatury i tzw. Ręcznych Ostrzegaczy Pożarowych, czyli przycisków ręcznego powiadamiania.

W przypadku dużych obiektów, często połączone zostają ze strażą pożarną i działają spójnie z pozostałymi systemami ochrony przeciwpożarowej, a także wespół z zautomatyzowanymi systemami gaśniczymi oraz oddymiającymi.

INSTALACJA SYSTEMÓW ALARMOWYCH

Każdy system alarmowy tworzymy bazując na sprzęcie wyłącznie najwyższej jakości,pochodzącym od powszechnie cenionych, sprawdzonych producentów. W ten sposób zapewniamy Państwu alarmy zgodne ze wszystkimi wymaganiami związanymi z klasami bezpieczeństwa, certyfikatami oraz obowiązującymi regulacjami. Nasze atuty to m.in. wieloletnie doświadczenie i szybka realizacja zleceń.

Przeznaczenie czujników alarmowych stanowi kwestię kluczową, gdyż podejmujemy decyzję o ich wdrożeniu np. w sklepie, biurze lub fabryce.

Warto pomyśleć nad tym, czy w kotłowni należy zastosować czujnik gazu?

Jak zaplanować rozmieszczenie klawiatury służącej do obsługi systemu tak, aby każdy pracownik miał do niej łatwy dostęp?

Gdzie trzeba wdrożyć alarm bezprzewodowy?

Może witryna sklepu powinna być zabezpieczona czujnikami stłuczeniowymi albo też barierami podczerwieni?

Czy w chłodni należy monitorować temperaturę?

Nasi świetnie wykwalifikowani pracownicy w zrozumiały sposób opowiedzą Państwu o zaletach oraz ograniczeniach konkretnych urządzeń, a także wynikających z nich różnicach cenowych, dzięki czemu będą mogli Państwo świadomie wybrać najkorzystniejszą dla siebie ofertę.

ZAWARTOŚĆ ZESTAWU

Naszą specjalnością jest instalacja systemów alarmowych dostosowanych do indywidualnych zapotrzebowań klienta. W ich skład mogą wchodzić:

  • centrale alarmowe – stanowią one sedno całego systemu i pozwalają sterować zainstalowanymi urządzeniami. Dobiera się je biorąc pod uwagę wielkość zabezpieczanego obiektu oraz jego charakter,
  • klawiatury alarmowe – przy ich pomocy użytkownik może porozumiewać się z centralą, a także obsługiwać ją i programować zgodnie z indywidualnymi zapotrzebowaniami,
  • różnego typu czujniki i detektory – przymocowuje się je do bram garażowych, drzwi lub okien, aby reagowały na ruch.
  • sygnalizatory – powiadamiają o uruchomieniu się systemu alarmowego. Wyróżnia się sygnalizatory akustyczne lub optyczne.
  • blokady – służą do uniemożliwienia kradzieży, ucieczki bądź dostępu.

CERTYFIKATY

Obecnie dysponujemy certyfikatami i wdrażamy rozwiązania sugerowane przez marki:

SERWIS

Nie ma takiego systemu, który nie wymagałby regularnej kontroli oraz konserwacji. Bez względu na to jak często jest w użyciu, nie powinno się zaniedbywać czyszczenia oraz sprawdzania czujników magnetycznych, ruchu czy innych. Tylko w ten sposób można bowiem odpowiednio wcześnie wychwycić pierwsze symptomy niesprawności urządzeń. Korzystając z naszych usług otrzymują Państwo gwarancję, iż system działa w pełni prawidłowo i na pewno odpowiednio zareaguje w przypadku włamania.

Nasze przedsiębiorstwo spełnia każdy warunek narzucony przez firmy ubezpieczeniowe – prowadzimy książki konserwacji systemu, a nasi pracownicy mogą się poszczycić licencją techniczną.

Prężnie rozwijającą się firmę Inter-Max tworzy zespół ludzi, dla których ich praca jest pasją. Dzięki nieustannej pracy na obszarze informatycznym i teletechnicznym, jak również bliskiej kooperacji z producentami oraz branżą elektroniczną, możemy na bieżąco śledzić rozwój nowych technologii oraz tendencji, a przez to dostosowywać się do ciągłych zmian w tej niezwykle dynamicznej dziedzinie.

Jeśli zainteresowały Państwa nasze funkcjonalne systemy alarmowe dla firm, prosimy o kontakt, w celu dostosowania naszej oferty do Państwa indywidualnych zapotrzebowań.